Jak być razem (często przez 24h na dobę) i nie zwariować?

Czas narodowej kwarantanny i zamknięcia w domach może generować wiele trudności, napięć i chaosu. Zanim przyzwyczaimy się do nowej sytuacji, może jeszcze minąć wiele dni.  

Istnieją jednak proste sposoby, które pomogą Ci nie tylko przetrwać ten czas, ale sprawić, że będzie on dobry i ubogacający.

Zebrałyśmy dla Ciebie w jednym miejscu 5 krótkich filmów, które umieszczałyśmy w trakcie wyzwania na naszym facebookowym profilu. Filmików, w których dzielimy się naszą wiedzą, doświadczeniem i prostymi sposobami, na to by było nam razem lepiej.

Lepiej z samą sobą i lepiej z tymi, których kochamy.

Nazwałyśmy te odcinki wyzwaniem, ale nie oczekujemy od Ciebie zmagania się z jakimiś zadaniami. Chcemy raczej zostawić Cię z kilkoma tematami do refleksji i podarować garść inspiracji.

Mamy nadzieję, że Cię zainspirujemy. Być może zdejmiemy trochę presji z Twojej głowy, serca i barków.

DZIEŃ 1: Przestrzeń na emocje każdego w rodzinie.

Wyzwanie: Być razem i nie zwariować / Dzień 1 /

Wyzwanie: Być razem i nie zwariować / Dzień 1: przestrzeń na emocje /Czy da się przetrwać ten czas w domu z naszą rodziną nie pragnąc uciec jak tylko najdalej się da? 🙂 Nie wiem…Myślę, że czasami mogą zdarzać nam się marzenia o bezludnej wyspie albo po prostu tęsknota za normalnością. Dziś mówię o 2 rzeczach, które bardzo wspierają moją rodzinę. Usłyszycie o emocjach i o przestrzeni na nie. Zapraszam Was serdecznie do słuchania 🙂 O.

Opublikowany przez Obdarowana – Przestrzeń Rozwoju Relacji Czwartek, 19 marca 2020

DZIEŃ 2: Odpuść sobie.

Być razem i nie zwariować / DZIEŃ 2: Odpuść sobie!

Wyzwanie: Być razem i nie zwariować <3DZIEŃ 2: Odpuść sobie! Przeglądam moją facebookową tablicę i mam wrażenie, że ostatnio wszyscy rodzice (a na pewno mamy), chcą być jak najbardziej kreatywni i wszechogarniający.Obraz kobiety-heroski, która kreatywnie spędza czas z dziećmi (nie pozwalając im na nudę!), sprząta, zdrowo gotuje i wspomaga innych w dobie kryzysu daleki jest jednak od prawdziwej rzeczywistości i wpędza w poczucie winy. Jak być razem i nie zwariować? Dziś mówię Wam o dwóch ważnych rzeczach: odpuść sobie i wybierz to, co dla Ciebie ważne.

Opublikowany przez Obdarowana – Przestrzeń Rozwoju Relacji Piątek, 20 marca 2020

DZIEŃ 3: Organizowanie codzienności.

Wyzwanie: Być razem i nie zwariować / Dzień 3 /

Dziś chcę Wam powidzieć o czymś co wspiera mnie bardzo w mojej codzienności, daje mi poczucie bezpieczeństwa i zabiera chaos. Dzień 3 wyzwania przed nami. Zapraszam serdecznie 🙂

Opublikowany przez Obdarowana – Przestrzeń Rozwoju Relacji Czwartek, 19 marca 2020

DZIEŃ 4: Dobry wspólny czas.

Dzień 4 Być razem i nie zwariować: Dobry wspólny czas

Dzień 4: Być razem i nie zwariowaćDobry wspólny czas. <3 Co zrobić, by wspólny czas nam służył?

Opublikowany przez Obdarowana – Przestrzeń Rozwoju Relacji Niedziela, 22 marca 2020

DZIEŃ 5: Czas dla siebie.

Wyzwanie: Być razem i nie zwariowaćDZIEŃ 5: Czas dla siebie Dziś z rana ośmielam się strzelić Ci prawdą w oczy, prawdą o tym jaka jesteś..Mam pewność, że to tyczy się każdej z nas! Wspominam również o radach pewnego pana, którego spotkałam w podróży poślubnej (nie mówię o Mężu :)) Fajnie było móc do Was mówić, choć nie ukrywam, trochę się stresowałam. Miłego słuchania. Jeśli dla Was treści ostatnich dni były w jakiś sposób cenne dajcie nam znać, w komentarzach czy w wiadomościach prywatnych, to bardzo nas wzmacnia i daje siłe do działania. p.s. kolejny dzień kwarantanny mija, ja bez tego czasu dla siebie, chyba bym już ześwirowała, a przecież chodzi o to by #bycrazeminiezwariowac Wasze dzieciaki też już skaczą po ścianach? 🙂 No…. mam nadzieję, że #zostanwdomu będzie dla Was po tych kilku dniach naszych pogaduszek choć trochę łatwiejsze. Wierzę, że naprawdę może tak być. Ściskam wirtualnie,Ola

Opublikowany przez Obdarowana – Przestrzeń Rozwoju Relacji Czwartek, 19 marca 2020

Będzie nam bardzo miło, jeśli dasz znać w komentarzu, co bierzesz z tych treści dla siebie, do swojej codzienności! <3