Projekt Obdarowana jest wynikiem potrzeby serca. Autentycznej potrzeby serca, połączonej z refleksją, że dużo mówi się o tym, że warto inwestować w miłość do siebie i do bliskich osób, ale mało jest realnie takich działań w naszym otoczeniu, które dają przestrzeń do pracy nad tą zmianą. 

Postanowiłyśmy więc razem stworzyć przestrzeń dla rozwoju relacji. Relacji z samą sobą i relacji małżeńskiej. 

Moc profilaktyki

Wierzymy, że lepiej jest zapobiegać niż nie leczyć. Miłość (zarówno ta do siebie, małżeńska i rodzicielska) to sztuka, której można się uczyć. Jesteśmy praktyczkami profilaktyki od wielu lat i widzimy jakie małe cuda dzięki niej dzieją się w naszej codzienności. Jak bardzo profilaktyka dbania o miłość wspiera nas w dobrostanie, w rozwoju i jak wzrasta nasze poczucie szczęścia. Jak wiele dają świadome mikro działania każdego dnia, które sumują się w zmiany. Zmiany, które często wcale nie są takie małe. Jednak to wszystko nie jest takie proste, kolorowe i bezbolesne. Profilaktyka to często trudne małżeńskie rozmowy, łzy, decyzja o terapii, wyznaczanie granic, nauka bycia konsekwentną w swoich wyborach, czy postanowieniach. A to tylko kilka przykładów. To pasmo małych sukcesów i wielu porażek. To bycie w ciągłym procesie z otwartością na to jaka jestem – dzisiaj (nie jaka byłam kiedyś lub jaka chciałabym być), jakie mam potrzeby, w jakiej jestem sytuacji, w jakim stanie jest moja relacja małżeńska czy też relacja ze sobą. Wierzymy, że warto szerzyć taką wiedzą i chcemy to robić! Chcemy dzielić się tym, co przeżywamy, jakie jesteśmy. Dzielić się naszą wiedzą, doświadczeniem życiowym, naszymi obserwacjami pracy z kobietami. 

Kobieca przestrzeń

Zauważyłyśmy, że nasze kobiece spotkania mają głęboki sens. Niezależnie od tego czy są to warsztaty czy spotkania przy kawie, dzielimy się nawzajem radościami, smutkami, wyzwaniami, trudnościami. To tak bardzo wzmacnia. Daje poczucie, że one „też tak mają”, przeżywają podobne rzeczy. Czasami można się zainspirować, mieć poczucie ja też chcę, tak jak ona, albo wręcz przeciwnie. Ona ma zupełnie inaczej, bardzo się od siebie różnimy, moja intuicja mówi mi co innego. Zwyczajnie zyskujemy szerszą perspektywę patrzenia na siebie, relację i świat.

Widzimy też jak wiele daje mówienie o oczywistościach. Rozwiązania, które proponujemy kobietom często są naprawdę proste, niewymagające wielkich rewolucji, bardziej chęci i systematyczności. Wydawać by się mogło, że są to rzeczy banalne. Prawda jest jednak inna. Przykładowo, bycie miłym i łagodnym dla Męża i dzieci brzmi jak banał, kiedy jednak wprowadzamy tę zmianę do swojego życia, okazuje się, że ta z pozoru banalna rzecz, naprawdę zmienia jakość życia, a mówienie o niej jest ważne i wartościowe. Przykładów takich niebanalnych banałów mały pełne rękawy!

Widzimy potrzebę

 Już 1/3 małżeństw kończy się rozwodem. Jak słyszymy słowa: związek małżeński, to w wielu głowach otwiera się wizja niemodnej meblościanki, gapiących się w telewizor sfrustrowanych ludzi, żyjących obok siebie nie razem. Całość doprawiona nudą, rutyną i obowiązkami. Rzeczywiście można zaobserwować takie obrazy dokoła. Takie związki istnieją. ALE istnieją też takie pełne miłości, przygód, czułości, ciepła – zwyczajnie szczęśliwe! Tylko za tym drugim scenariuszem nie stoi magia, a ciężka praca, otwartość na wspólne budowanie relacji, bycie RAZEM w pięknych chwilach i w tych trudnych również. Dla wielu praca nad relacją jest tak nieoczywista, zdaje się niepotrzebna. Skoro już wzięliśmy ślub, to dalej będzie tylko „żyli długo i szczęśliwie”, czyżby? No właśnie nie.. My mówimy głośno, powtarzamy w kółko to samo. Ba! Robimy to celowo: Małżeństwo może być piękną rzeczywistością (piękną nie znaczy łatwą). Od naszych działań i intencji zależy czy takie będzie. Dlatego właśnie prowadzimy warsztaty dla żon. 

Każda żona jednak jest najpierw kobietą z całą gamą emocji, stanów, zasobów, trudności, porażek, z jej własną, nie-do-podrobienia historią życia. Widzimy jak w wyniku pędu życia gubimy siebie, równowagę w swoim życiu i w rolach, które pełnimy. Potrzebujemy czasu na refleksję nad sobą, nad swoim życiem, nad tym czego chcemy, potrzebujemy. Spojrzenia z lotu ptaka na to co dzieje się w naszej codzienności. Dlatego właśnie spotykamy się z kobietami na warsztatach rozwojowych i spotkaniach przy kawie. 


Realizujemy się

My – twórczynie przestrzeni Obdarowana realizujemy nasze pasje, zainteresowania, misję życiową pracując z Wami i towarzysząc Wam w budowaniu satysfakcjonujących relacji, pełnych miłości. Same też czerpiemy garściami z tych spotkań. Jeśli zgadzasz się i utożsamiasz z tym co przeczytałaś powyżej – dogadamy się i będzie nam po drodze.Zapraszamy Cię serdecznie do naszej przestrzeni. Rozgość się i zostań na dłużej. Wierzymy, że skorzystasz, ogrzejesz się i nabierzesz sił 😊