Pierwsze uśmiechy, „dzień dobry!”, pierwsze rozmowy, aromat porannej kawy unoszący się w sali. I one – zaciekawione, nieco onieśmielone, zastanawiające się w myślach czy oby na pewno to była dobra decyzja, żeby tu być. Często spóźnione (bo mąż, bo dzieci, bo musiały coś jeszcze ogarnąć w domu przed wyjściem). Często z poczuciem winy („wyszłam na pół dnia i robię coś tylko dla siebie!”). Nie minie kilka, kilkanaście godzin, a na ich twarzach pojawi się szczery uśmiech i nierzadko łzy wzruszenia, wdzięczności, ulgi. A do domów będą wracać z nową energią, by brać życie w swoje ręce, z radością i poczuciem, że rzeczywiście – są Obdarowane…

Wszystko zaczęło się niepozornie. W ramach projektu, na zaproszenie jednego z lubelskich stowarzyszeń odbyły się pierwsze Warsztaty dla Żon pod hasłem „Obdarowana”. Zainteresowanie tematem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Warsztatowa grupa kilkunastu kobiet zebrała się w ciągu jednego dnia. A zgłoszeń przyszło blisko pięćdziesiąt…

Związek sam się „nie udaje”

Współcześnie małżeństwo nie ma dobrego PR’u. Wiemy to dobrze, widzimy i słyszymy, doświadczamy w różnych sytuacjach. Mówienie o byciu w wiernym i wyłącznym związku, o małżeństwie coraz częściej zdaje się być passe. A z drugiej strony, jednak wciąż wiele osób „wchodzi w” małżeństwo, czasem nie do końca wiedząc po co to wszystko tak naprawdę i co zrobić „żeby nam się udało”. A dobry, satysfakcjonujący, pełen miłości i bliskości związek sam się „nie udaje”… To zaskakujące jak wiele potrafimy oczekiwać od relacji małżeńskiej, w którą często inwestujemy tak mało czasu, zainteresowania, pracy nad trudnościami, różnicami, ograniczeniami. Relacja między dwojgiem ludzi jest rzeczywistością niesamowicie dynamiczną, piękną, ale również trudną, zmieniającą się tak jak i my się zmieniamy. Nie dla wszystkich jest to jednak oczywiste. 

My – autorki projektu „Obdarowana” głęboko wierzymy, że budowane zdrowych, wartościowych relacji to inwestycja, w którą warto włożyć serce, bo ona się niesamowicie realnie i zwraca w naszej codzienności. 

Działania, które sprawiają nam najwięcej satysfakcji, i od których wszystko się zaczęło, to właśnie weekendowe Warsztaty dla Żon „Obdarowana”. To nasze autorskie profilaktyczne, psycho-edukacyjne warsztaty dla kobiet z zakresu budowania świadomej i bardziej satysfakcjonującej relacji z samą sobą i ze światem, a w szczególności relacji małżeńskiej. Pierwszy dzień warsztatów poświęcony jest relacji z samą sobą. Uczestniczki m.in. otrzymują szansę bliższego przyjrzenia się swoim potrzebom oraz swojemu poczuciu własnej wartości. Drugi dzień warsztatów dotyczy budowania zdrowej, pełnej miłości relacji małżeńskiej. Uczestniczki zgłębiają m.in. tematykę komunikacji małżeńskiej, empatii, wdzięczności. Uświadamiają sobie, że miłość małżeńską można pielęgnować, tak by ta relacja z biegiem lat rozwijała się i pogłębiała. 

Kim jesteśmy? 

Jesteśmy kobietami, które chcą zmieniać swój mikro-świat, bo wierzymy i wiemy z doświadczenia, że warto. Warto też mówić dobrze o małżeństwie i uczyć się miłości. Bo miłość jest sztuką. Warsztaty są wynikiem naszych życiowych doświadczeń, wiedzy, wykształcenia i mocnego przekonania, że małżeństwo może być piękną (choć momentami trudną) przygodą. 

Serdecznie zapraszamy do naszej internetowej przestrzeni, w której dzielimy się wiedzą, inspiracjami i informujemy o aktualnych wydarzeniach i wszystkich naszych inicjatywach.

Najbliższe Warsztaty dla Żon odbędą się w weekend 21-22 marca 2020.

Zostawiamy Was z kilkoma opiniami uczestniczek poprzednich edycji Warsztatów.